„Okiem Skowronka”. Wystawa już do obejrzenia w MGS

25 lat pracy prezentuje w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie Grzegorz Skowronek. Fotoreporter od lat związany z lokalną redakcją Gazety Wyborczej pokazuje na wystawie 100 zdjęć. Ekspozycji towarzyszy wyjątkowy katalog, w którym znajdziemy z kolei aż 150 prac. To jednak zaledwie wycinek pracy jaką od ćwierć wieku zajmuje się popularny Skowron.

– Jak każdy fotograf prasowy fotografuję bardzo dużo i oczywiście nie wszystko dałoby się tu pokazać – mówił Skowronek. – Te zdjęcia, które są na wystawie i w katalogu to fotografie, które osobiście bardzo lubię. Każde opowiada jakąś historię, do każdego mógłbym opowiedzieć jakąś historię. Co najważniejsze to są takie zdjęcia robione moim sercem – zaznaczał w rozmowie z nami Grzegorz Skowronek.

W wyborze zdjęć na wystawę i do katalogu pomagali przyjaciele jubilata – Adam Markowski oraz Łukasz Kolewiński. – Myślę, że wybierając zdjęcia byliśmy dość zgodni, bo kolejne przechodziły one na zasadzie głosowania i eliminacji – podkreślał Grzegorz Skowronek. Wernisażowi wystawy w sali Poplenerowej Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie towarzyszył recital Natalii i Piotra Skuzów.

Prace Grzegorza Skowronka możecie oglądać na wystawie do 19 maja.