Nożownicy aresztowani

Wizytą w policyjnej celi zakończyli swoje wyczyny dwaj 19- latkowie z Kielc. Młodzi mężczyźni w czwartkowe południe, w centrum i na osiedlu KSM zaczepiali przechodniów, grożąc im nożem. Dzięki szybkim działaniom stróżów prawa z komisariatu przy ul. Śniadeckich oraz innych służb, nikomu nie stała się krzywda. Z kolei krewkim nastolatkom grożą teraz nawet 2 lata więzienia.

W czwartkowe południe dyżurny kieleckiej komendy otrzymał groźnie brzmiące zgłoszenie. Kobieta informowała telefonicznie, że dwóch młodych mężczyzn miało jej grozić nożem. Gdy na miejsce dotarli mundurowi, sprawców już nie było. Chwilę później do mundurowych wpłynął podobny sygnał z osiedla KSM. Tu miał zostać zaczepiony 18- latek, również przez dwóch nieznajomych, z których jeden miał nóż. Zgłaszający ostatecznie uniknął ataku i wezwał na miejsce służby. Gdy opowiedział o całym zajściu funkcjonariuszom z Komisariatu Policji IV w Kielcach, już było wiadomo kogo należy szukać. Opis sprawców bardzo przypominał policjantom doskonale znanego 19- latka. Młodzi mężczyźni zamknęli się w jednym z mieszkań na kieleckim KSMie, jednak już po kilkunastu minutach zostali zatrzymani.

Śledczy sprawdzają teraz, czy duet 19- latków nie ma na sumieniu większej liczby napadów. Za groźby bezprawne mogą trafić do więzienia nawet na 2 lata.

tekst: KWP Kielce