„Mit o Minotaurze” w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie

Zapraszamy do Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie na wystawę zatytułowaną „Mit o Minotaurze”. Wystawa prezentuje efekty serii warsztatów plastycznych „Sztuka przez dotyk” dla dzieci i młodzieży z dysfunkcją wzroku. Cykl pięciu dwugodzinnych warsztatów – w sierpniu i we wrześniu – prowadzili instruktorzy: Marta Szkiel i Dominik Cierpiał, z udziałem studentów-wolontariuszy. Podczas warsztatów uczestnicy wykonali ilustracje do książki dotykowej „Mit o Minotaurze” – pod kierunkiem Marty Szkiel; papierowe matryce graficzne ilustrujące „Mit o Minotaurze” – pod kierunkiem Dominika Cierpiała. Wielkoformatowe odbitki graficzne z tych matryc wykonali studenci Grafiki AJD.

Projekt zrealizowano w Programie Dotacyjnym „Operator kultury.pl” prowadzonym przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach. Całość projektu dofinansowana  z środków Narodowego Centrum Kultury  w ramach Programu „Bardzo młoda kultura 2016 – 2018”. Wykonawcą działania jest Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie we współpracy z Polskim Związkiem Niewidomych Okręg Śląski. Delegatura w Częstochowie

Autorzy prac: Agnieszka Bender, Maryla Błachowicz, Jakub Juszczyk, Róża Szmidla, Dominik Szmidla, Maria Wróbel, Natalia Zyzik.

Wystawa w Galerii Zwiastun prezentowana będzie do 12 października.

źródło: MGS Częstochowa