Miłośnicy Gwiezdnych Wojen zjechali do Częstochowy

W sobotę z całej Polski zjechali do Częstochowy miłośnicy Gwiezdnych Wojen. Impreza pod nazwą Star Wars Day odbyła się w Miejskim Domu Kultury. W programie gwiezdnej imprezy znalazły się m.in. wystawa modeli, kolekcji i fotografii, parada grup kostiumowych, szkoła walki mieczem świetlnym, akademia pilotów, prelekcje, konkursy, wiele atrakcji dla najmłodszych, a także niezwykłe taneczne show w wykonaniu Amarain Oriental Dance Group.

– Pomysł zorganizowania tak dużej imprezy dla fanów sagi narodził się już jakiś czas temu, a teraz mieliśmy okazję go zrealizować – zaznaczał w rozmowie z nami jeden z organizatorów Kristian Korvus:

 

 

W Częstochowie pojawiły się grupy kostiumowe z całej Polski. Na fanów Gwiezdnych Wojen czekali m.in. Obi-Wan Kenobi, Luke Skywalker, Księżniczka Leia, Kylo Ren, Imperator Palpatine, Ludzie Pustyni, Piloci Imperium oraz Rebelii, a także szturmowcy. Mówi jeden ze szturmowców – Michał Błaszczak z grupy Imperium Mocy:

 

 

Star Wars Day w Miejskim Domu Kultury w Częstochowie trwał do sobotniego wieczora. Należy pochwalić młodych organizatorów przedsięwzięcia za profesjonalizm i przede wszystkim wielkie serce włożone w przygotowanie tak dużego przedsięwzięcia. Moc dało się odczuć na każdym kroku. Czekamy więc za rok. Niech moc będzie z Wami.