Mieszkanka Kazimierzy zatrzymała pijanego kierowcę

Dużą odpowiedzialnością wykazała się 28-letnia mieszkanka gminy Kazimierza Wielka, która ujęła nietrzeźwego kierującego i przekazał go w ręce policjantów. Mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat więzienia.

Wczoraj po godzinie 16.00 dyżurny kazimierskiej komendy został poinformowany, że na drodze w miejscowości Skorczów został ujęty nietrzeźwy kierujący volkswagenem. Dyżurny niezwłocznie skierował tam policjantów, którzy zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że siedzący za kierownicą 34-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Jak ustalili funkcjonariusze, 28-letnia kobieta zauważyła jadący przed nią pojazd, którego kierujący jechał całą szerokością jezdni oraz chodnikiem. Kiedy się zatrzymał, kobieta mając podejrzenie, że kierowca może być nietrzeźwy zajechał mu drogę swoim samochodem uniemożliwiając mu tym samym dalszą jazdę. Po potwierdzeniu swoich przypuszczeń kobieta była zmuszona zabrać kierowcy volkswagena kluczyki, ponieważ chciał odjechać.  
Teraz mieszkańcowi powiatu kazimierskiego grozi grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a także kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dzięki czujności i właściwej reakcji kierowców podróżujących bardzo ruchliwą droga, nie doszło do zdarzenia, które mogłoby się zakończyć czyjąś tragedią.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać policjantom.

Źródło: KPP w Kazimierzy Wielkiej