Met Opera: „Carmen” w Kinie OKF Iluzja

Zapraszamy w najbliższą niedzielę 23 września o godz. 19:00 do Kina OKF Iluzja na retransmisję opery „Carmen” prosto z Metropolitan Opera w Nowym Jorku.

Carmen Georges’a Bizeta to jedna z najbardziej znanych oper w historii muzyki. Należy do podstawowego repertuaru wszystkich ważniejszych scen świata. Jej akcja rozgrywa się w Sewilli. Carmen, to cyganka i femme fatale, w której kochają się wszyscy mężczyźni. Gdy w jej życiu na przeciw siebie stają słynny torreador Escamillio i romantyczny Don Jose – dochodzi do tragedii.

W roli tytułowej wystąpiła słynna łotewska mezzosopranistka Elina Garancza. Urodzona w rodzinie muzyków artystka, w 1996 r. rozpoczęła studia śpiewu na Łotewskiej Akademii Muzycznej. Kontynuowała studia w Wiedniu oraz w Stanach Zjednoczonych. Swoją profesjonalną karierę zainaugurowała występem na deskach Südthüringisches Staatstheater w Meiningen, później pracowała w Operze Frankfurckiej. W 1999 wygrała Mirjam Helin International Singing Competition w Helsinkach. Główną rolę męską wykonał Roberto Alagna, wybitny tenor specjalizujący się w repertuarze francuskim.