Luty w Ośrodku Kultury Filmowej

Jeżeli nie macie innych planów to bardzo gorąco zapraszamy Was do odwiedzenia częstochowskiego kina Iluzja. W lutym czeka na Was szereg nie tylko filmowych atrakcji. W Ośrodku Kultury Filmowej do zobaczenia m.in:

*ZŁOTA PIĄTKA* COROCZNY PLEBISCYT NA NAJLEPSZY FILM ROKU

ZŁOTA PIĄTKA, czyli pięć filmów z największą liczbą głosów :

25 II 14.00 TWÓJ VINCENT

26 II 13.45 CICHA NOC

27 II 13.45 NA KARUZELI ŻYCIA

28 II 13.45 NAJLEPSZY

1 III 13.45 DOBRZE SIĘ KŁAMIE W MIŁYM TOWARZYSTWIE

FERIE Z FILMEM

Jak w każde zimowe ferie organizujemy projekcje filmów dla dzieci i młodzieży. Propozycja skierowana jest dla tych uczniów, którzy nie mogą wyjechać na wypoczynek i pozostają podczas ferii zimowych w mieście. Seanse odbywają się o godzinie 10.00. Bilety 12 zł.

30 I 10.00 COCO bilety wyprzedane ! ( dodatkowy seans 31 I o 12.00 )

1 II 10.00 PADDINGTON 2

3 – 4 II 11.00 STORM. OPOWIESĆ O ODWADZE

6 II 10.00 MAGICZNA ZIMA MUMINKÓW ( dodatkowy seans 7 II o 11.00 )

8 II 10.00 TRAKTOREK FLOREK

10-11 II 11.00 MAGICZNA ZIMA MUMINKÓW

KINO SENIORA

Seanse filmowe wyłącznie dla środowiska seniorów to osobna ścieżka repertuarowa z pięknymi i wartościowymi filmami.

Od lutego zapraszamy starszych widzów DWA RAZY W MIESIĄCU, jak zwykle w godzinach południowych, a więc koniec seansów przypada na porę dnia, która pozwala bezpiecznie wrócić do domu na długo przed zapadnięciem zmroku. Cena biletu wynosi 8 zł. Jesteśmy również otwarci na sugestie i propozycje repertuarowe ze strony widzów korzystających z Kina Seniora.

6 II 12.00 MAUDIE

20 II 12.00 NA KARUZELI ŻYCIA

CYKL : WIELKA SZTUKA NA EKRANIE

Wystawa na Ekranie („Exhibition on Screen”) to prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu HD są pokazane wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób. Arcydzieła malarstwa, rzeźby i grafiki będzie można oglądać na kinowym ekranie z różnych perspektyw, zaś wędrówce po salach galeryjnych i muzealnych towarzyszą historie dzieł, biografie artystów, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów.

3 – 4 II CEZANNE. PORTRETY ŻYCIA

– film powstał na bazie wielkich wystaw twórczości Cézanne’a, które odbyły się w National Portrait Gallery w Londynie, Musée d’Orsay w Paryżu i National Gallery of Art w Waszyngtonie. Ważną rolę w filmie odgrywają listy malarza i zdjęcia z miejsc na południu Francji, w których mieszkał i pracował, z widokiem na wymienioną już górę Sainte-Victoire.

MET OPERA LIVE – transmisje z Nowego Jorku

Od czasu swej inauguracji w 2006 roku „The Metropolitan Opera: Live in HD” jest najpopularniejszym na świecie cyklem transmisji HD LIVE. Ryzyko, które podjęła nowojorska scena, przerodziło się w największy z możliwych sukces w dziedzinie kontentu alternatywnego dla kin. Realizatorzy transmisji dbają tradycyjnie już o dodatkowe atrakcje: wywiady z artystami, wizyty za kulisami, w pracowniach teatralnych czy na próbach do kolejnych spektakli. W MET występują najbardziej pożądani śpiewacy świata : Nina Stemme, Plácido Domingo, Diana Damrau, Vittorio Grigolo, Kristine Opolais, Renée Fleming, Anna Netrebko, Dmitri Hvorostovsky, Nadine Sierra, Matthew Polenzani – to tylko początek imponującej listy. Za pulpitem stają zawsze uznani dyrygenci. Nie brakuje oczywiście legendarnego Jamesa Levine’a, dyrektora muzycznego Met.

10 II NAPÓJ MIŁOSNY

24 II CYGANERIA

NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ

Cykliczne zajęcia od października do kwietnia. Jest to projekt umożliwiający dzieciom i młodzieży spotkanie z kinem (zarówno z klasyką, jak i twórczością współczesną), pogłębienie ich wiedzy na temat sztuki filmowej, rozwijający ich wrażliwość i przygotowujący do samodzielnego i świadomego obcowania z kulturą. W Częstochowie odbywa się ósma edycja programu.

źródło: OKF Częstochowa