Korona remisuje z Legią

W II dzień Świąt Wielkanocnych piłkarze Korony Kielce bezbramkowo zremisowali z Legą Warszawa. Szanse na zdobycie goli miały obie drużyny. Na początku meczu dogodną okazje miał Serhii Pylypchuk, jednak jego strzał głowa minął bramkę Arkadiusza Malarza. Kilkanaście minut później Pylypchuk miał kolejną okazję ale jego strzał i tym razem był niecelny. Legioniści, którzy walczyli o pozycję lidera Lotto Ekstraklasy nie byli wstanie przedrzeć się przez szczelna defensywę gości. Najlepszą sytuację do zdobycia bramki po stronie kieleckiego zespołu miał w 82 minucie  Jacek Kiełb jednak jego strzał wybronił Malarz.

– Postawiliśmy Legii trudne warunki – podkreślał po meczu Jacek Kiełb:

– Legia nas nie zlała w ten lany poniedziałek – zaznaczał Bartosz Rymaniak:

Po 29 kolejkach Lotto Ekstraklasy Korona z dorobkiem 39 punktów zajmuje 8 miejsce w tabeli. Ostatni mecz rundy zasadniczej kielczanie rozegrają w najbliższą sobotę. Na Kolporter Arenę przyjeżdża Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Początek tego meczu o 18:00.