Korona Kielce po dobrym meczu pokonuje Ruch Chorzów

Kibice, którzy w poniedziałkowe słoneczne popołudnie przybyli na Kolporter Arenę nie mogli czuć się zawiedzeni. Piłkarze Korony Kielce po dobrym i emocjomującym meczu pokonoali Ruch Chorzów 1:0. Jedyna bramkę w meczu zdobył w 84 minucie Nabil Aankour. Mecz mógłby się jednak inaczej potoczyć gdyby w 13 minucie do kompletnie pustej bramki kielczan trafił Miłosz Przybęcki. Skrzydłowy Ruchu trafił jednak w słupek. Mówi szkoleniowiec gospodarzy Maciej Bartoszek:

Korona dzięki zwycięstwu nad Ruchem inkasuje niezwykle cenne 3 punkty. Po 28 meczach w Lotto Ekstraklasie kielczanie z dorobkiem 38 punktów zajmują 6 pozycję. Kolejny mecz piłkarze Korony rozegrają w lany poniedziałek. W Warszawie zmierzą się z Legią. Początek tego meczu zaplanowano na 15:30.