Koperta życia w Częstochowie

Ma pomóc ratownikom medycznym w uzyskaniu informacji o stanie zdrowia pacjenta, przyjmowanych lekach oraz dokumentacji medycznej. Mowa o tzw. „Kopercie życia”, którą umieszczamy w swojej lodówce, aby służby ratunkowe jak najszybciej ją odnalazły. W Częstochowie na kwadratach koperty życia rozdawali samorządowcy Platformy Obywatelskiej. Mówi radna Sejmiku Województwa Śląskiego Marta Salwierak:

 

 

Częstochowscy seniorzy podkreślają, że karta seniora to niezwykle przydatna rzecz. – W moim wieku wszystko ze zdrowiem może się już wydarzyć – zaznaczał w rozmowie z Radiem Panorama pan Józef:

 

 

Podczas spotkania z mieszkańcami miasta na kwadratach, samorządowcy Platformy Obywatelskiej rozdawali również tzw. Paszport zdrowia seniora. – To nowa inicjatywa Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach – podkreśla radna Sejmiku Województwa Śląskiego Marta Salwierak:

 

 

Częstochowscy samorządowcy zamierzają teraz spotkać się z mieszkańcami poszczególnych dzielnic miasta, a także wyruszyć w teren do okolicznych gmin aby prowadzić kampanię informacyjna o Kopercie życia oraz Paszporcie zdrowia seniora.