Konkurs „Najładniejsza kawiarenka letnia 2017”

Urząd Miasta Częstochowy kolejny raz ogłasza konkurs na najpiękniejszą letnią kawiarenkę. Swoje propozycje można zgłaszać do 20 czerwca. Kawiarenki na wolnym powietrzu to nie tylko miejsca spotkań towarzyskich i posiłków pod chmurką. To także sposób na urozmaicenie miejskiej przestrzeni oraz skuteczne kreowanie w niej wakacyjnej atmosfery, zachęcającej turystów i pielgrzymów do dłuższego pobytu w Częstochowie. Dekorowane z wykorzystaniem zieleni, kwiatów i innych naturalnych elementów, w tym roku ponownie mogą stanąć do rywalizacji o tytuł najpiękniejszej.

Do konkursu „NAJŁADNIEJSZA KAWIARENKA LETNIA 2017”mogą przystąpić właściciele ulokowanych na terenie Częstochowy sezonowych kawiarenek letnich oraz właściciele lokali (restauracji, kawiarń, pubów, pizzerii etc.), przy których funkcjonują takie obiekty. Wystarczy, że złożą wypełnioną kartę zgłoszenia (do pobrania na stronie Urzędu Miasta www.czestochowa.pl lub w Wydziale Kultury, Promocji i Sportu, Aleja Najświętszej Maryi Panny 45 a) drogą elektroniczną na adres: kps@czestochowa.um.gov.pl bądź osobiście w Wydziale Kultury, Promocji i Sportu.

Konkurs „Najładniejsza kawiarenka letnia 2017” w imieniu Prezydenta Miasta Częstochowy organizuje Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Estetyki.

Terminarz:
– przyjmowanie zgłoszeń: od 6do 20 czerwca 2017
– przegląd kawiarenek zgłoszonych do konkursu: od do 23 czerwca 2017
– ogłoszenie wyników i wręczenie nagród: 25czerwca 2017 r. podczas XI Festiwalu Sztuki Kulinarnej „Aleja Dobrego Smaku”.

Pula nagród:
I miejsce: 1600 zł brutto,
II miejsce: 1300 zł brutto,
III miejsce 1100 zł brutto.

Ważne! W przypadku kawiarenek letnich, znajdujących się w pasach drogowych i na gruntach będących własnością Gminy Miasta Częstochowy lub Skarbu Państwa (dla których Prezydent Miasta wykonuje uprawnienia właścicielskie), w konkursie oceniane będą tylko aranżacje zgodne z projektami zaakceptowanymi w procedurze ubiegania się o zgodę na zajęcie terenu pod kawiarenkę.

Dodatkowych informacji o konkursie udziela Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Estetyki Miasta, tel. 34 3707465.

źródło: UM Częstochowa