Koniec przygody Rakowa w Pucharze Polski

Kończy się piękna przygoda Rakowa Częstochowa z Pucharem Polski. Częstochowianie w 1/2 finału przegrali wczoraj na Limanowskiego z Lechią Gdańsk 0:1. Częstochowianie w niczym nie ustępowali liderowi Ekstraklasy. Bramkę dość pechowo stracili w 17 minucie. Golkipera gospodarzy pokonał Artur Sobiech. Raków stworzył sobie wiele okazji do zdobycia gola jednak brakowało skuteczności. W 63 minucie gry Petr Schwarz trafił do siatki gdańszczan. Euforia na trybunach nie trwała jednak długo, bo sędzia Szymon Marciniak dopatrzył się zagrania ręką zawodnika Rakowa i bramkę anulował. Wynik do końca nie uległ zmianie i to goście zagrają 2 maja na Stadionie Narodowym w wielkim finale krajowego pucharu.

Raków Częstochowa – Lechia Gdańsk 0:1 (0:1)

Raków: Szumski – Kasperkiewicz, Niewulis, Petrasek, Kun, Schwarz (87. Domański), Sapała, Malinowski (59. Bartl), Listkowski, Szczepański (80. Lewicki) Musiolik

Lechia: Alomerovic – Nunes, Nalepa, Augustyn, Mladenovic, Makowski, Lukasik, Kubicki, Paixao, Sobiech [32. Arak (70. Lipski) (82. Vitoria)], Haraslin