„Kometa nad Doliną Muminków” w Teatrze im. A. Mickiewicza w Częstochowie

Zapraszamy najmłodszych, tych nieco starszych, a także jeszcze starszych od tych nieco starszych od najmłodszych do Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, na spektakl „Kometa nad Doliną Muminków”

Życie w Dolinie Muminków jest szczęśliwe i spokojne. Bohaterowie spacerują po okolicy, nurkują w morzu, bawią się oraz zbierają perły. Sielankę zakłóca informacja o zbliżającej się w kierunku Ziemi wielkiej komecie. Tylko jak ona wygląda? Jaki ma kolor i kształt? Kiedy dotrze do Doliny? Jak będzie wyglądał przebieg zderzenia komety z naszą planetą? Pod wpływem Piżmowca, Muminek i Ryjek podejmują odważą decyzję: żegnają się z rodzicami i na tratwie wyruszają do Gór Samotnych. Chcą odnaleźć tajemnicze Obserwatorium oraz porozmawiać z Profesorem. Przecież on wszystko wie!

Ich wyprawa jest pełna niesamowitych przygód. Pełni entuzjazmu mali bohaterowie dzielnie pokonują przeszkody, aby w końcu dotrzeć do wyznaczonego celu. Po drodze poznają nowych przyjaciół: m.in. mieszkającego w namiocie kawosza Włóczykija, znawcę wodnych owadów Paszczaka oraz urocze rodzeństwo Migotków.

Jak zakończy się wędrówka małych przyjaciół? Czy bohaterowie zdołają uratować rodzinną Dolinę?

Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w najbliższy wtorek o 10:00, dzień później o tej samej porze, a także 24 i 25 października również o godz. 10:00

Obsada: Ryjek – Agata Ochota – Hutyra,  Migotka – Marta Honzatko, Mamusia Muminka, Babcia – Małgorzata Marciniak, Kotek – Agnieszka Łopacka, Włóczykij – Waldemar Cudzik, Migotek – Sebastian Banaszczyk, Tatuś Muminka, Profesor– Adam Hutyra, Muminek – Bartosz Kopeć, Paszczak/Piżmowiec – Michał Kula

źródło: Teatr im. A. Mickiewicza