Kino Seniora w Ośrodku Kultury Filmowej

Po wakacyjnej przerwie na ekran Kina Studyjnego Iluzja w Częstochowie wraca Kino Seniora. Pierwszy film, który seniorzy będą mogli zobaczyć już w najbliższy wtorek o 12:00, będzie obraz Joela Hopkinsa „Zawsze jest czas na miłość”.

Film, inspirowany prawdziwą historią, opowiada o miłości, którą można znaleźć w najbardziej nieoczekiwanych okolicznościach i miejscu. Akcja rozgrywa się w Hampstead, położonym nieopodal Londynu. Emily Walters, Amerykanka i wdowa, nie do końca radzi sobie z codziennością – domem, finansami, a nawet z synem. Pewnego dnia Emily jest świadkiem ataku opryszków na starszego mężczyznę – Donalda. Wzywa policję, a następnego dnia wyrusza na poszukiwanie zaatakowanego człowieka. Okazuje się, że Donald wiódł spokojne życie, mieszkając przez 17 lat w uroczej okolicy. Teraz grozi mu wyprowadzka, gdyż jego miejscem zamieszkania zainteresowany jest agresywny deweloper, który nie cofnie się przed niczym. I w tym właśnie momencie w życiu Donalda pojawia się Emily.

Kino Seniora to osobna ścieżka repertuarowa z pięknymi i wartościowymi filmami. Raz, czasem dwa razy w miesiącu częstochowscy seniorzy spotykają się na specjalnych seansach w samo południe. Cena biletu wynosi 8 zł.