Kieszonkowcy zatrzymani

Jędrzejowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzieże. Mimo, iż zdarzenia zaistniały w innych gminach, obie interwencje miały wspólną cechę, sprawcy okazali się amatorami cudzych portfeli. Teraz za swoje zainteresowanie cudzą własnością odpowiedzą przed sądem.

W sobotnie przedpołudnie policjanci patrolujący teren miasta Jędrzejowa przy jednej z ulic zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął uciekać. Mundurowi podjęli za nim pościg, gdyż ten nie reagował na wezwania do zatrzymania się. Po kilkuset metrach stróże prawa zatrzymali 26-latka. Bardzo szybko również policjanci ustalili powód jego zachowania. Okazało się, że chwilę wcześniej 26-latek wykorzystując nieuwagę 22-letniej kobiety siedzącej na ławce, ukradł jej portfel wraz z dokumentami oraz telefon. Zatrzymany złodziej w chwili popełnienia przestępstwa miał przeszło 2 promile alkoholu w organizmie.  Skradzione mienie wróciło do prawowitej właścicielki.

Również tego samego dnia sędziszowscy policjanci zatrzymali 47-letniego mieszkańca gminy, którego łupem padł portfel wraz z zawartością, pozostawiony przez kupującego na jednej ze sklepowych półek stacji paliw. Amator cudzej własności chcąc zapewne zatrzeć ślady swojego zachowania, wyrzucił skradziony przedmiot do rzeczki, która przepływa w okolicy. Mundurowi odzyskali portfel, który wraz z zawartością wrócił do właściciela. Teraz obaj sprawcy swoje zachowanie będą tłumaczyć przed sądem.

tekst: KPP Jędrzejów