Kielczanie kolejny raz hojnie wsparli WOŚP

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka zagrała po raz 27. Pieniądze zebrane podczas zbiórki zostaną przekazane na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, czyli dla placówek z oddziałami II i  III stopnia referencyjności, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

W Kielcach kwestujących można było spotkać niemal w każdej części miasta. Ale najwięcej wolontariuszy z puszkami zachęcało do wsparcia Orkiestry w ścisłym centrum, na Rynku i ulicy Sienkiewicza. W tej grupie najbardziej wyróżniała się oczywiście młodzież, byli też funkcjonariusze Straży Miejskiej, druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych, członkowie Stowarzyszenia Miłośników Wojaka Szwejka i Sztuk Wszelakich, ratownicy z Grupy Ratownictwa Kielce i wielu innych. Nie mogło zabraknąć także prezydenta Bogdana Wenty, który wraz z małżonką Iwoną, Danutą Papaj, Pełnomocnikiem  Prezydenta ds. Finansów, Budżetu i Przedsiębiorczości, Leszkiem Papajem, Pełnomocnikiem Prezydenta ds. Kontroli i Reorganizacji Urzędu Miasta Kielce oraz z Joanną Winiarską, wiceprzewodniczącą Rady Miasta, zachęcali kielczan do wsparcia tej szczytnej akcji, organizowanej przez Fundację Jurka Owsiaka. Mieszkańcy miasta chętnie wrzucali do puszek pieniądze i to wcale nie tylko bilon, ale przede wszystkim banknoty. Wierzą, że to dobrze zainwestowany grosz. Wielu wspiera WOŚP od lat.

Organizatorzy kieleckiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dwoili się i troili, oferując wiele niespodzianek i atrakcji. Były m.in. bieg i kąpiele morsów, prezentacje wokalistów i zespołów, tancerzy oraz grup zumby na scenie na Rynku i na placu Artystów a pyszne przekąski, także te z wojskowego kotła serwowali druhowie ochotnicy z okolicznych gmin.

Sceną w jednej z galerii handlowych na dobrych kilka godzin zawładnęli przedstawiciele Stowarzyszenia „Biegacz Świętokrzyski”, którzy wraz z cukiernią „Świat Słodyczy” zachęcali do dekorowania piernikowych serduszek. Dużą hojnością okazali się wszyscy ci, którzy z otwartymi portfelami uczestniczyli w licytacji wielu interesujących i nietuzinkowych przedmiotów.

Ile uda się zebrać na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Odpowiedź na to pytanie poznamy dopiero za kilka tygodni.

tekst: UM Kielce