Jarmark Bożonarodzeniowy w Kielcach

W dniach 16-22 grudnia na kieleckim Rynku w godzinach od 11.00 do 19.00 odbywać się będzie Jarmark Bożonarodzeniowy. Jarmark rozpocznie się 16 grudnia  w samo południe Świątecznym Konwojem Meloradia. Sobota oraz niedziela (16-17 grudnia) to czas pełen atrakcji. Najmłodsi będą mogli wysłać listy do Świętego Mikołaja, zrobić z nim zdjęcie, a także wziąć udział w konkursach i otrzymać upominki. W ścisłym centrum Kielc krążyć będą także świąteczne riksze, które dowiozą bezpłatne kielczan prosto na Rynek, na którym w fotobudce będzie można za darmo zrobić świąteczne zdjęcie. Nową atrakcją na jarmarku będzie zjeżdżalnia SNOW TUBING, która bije rekordy popularności wśród najmłodszych.

Kolejne dni to czas wspólnego kolędowania mieszkańców, choinki dla słuchaczy Radia Kielce, smakowanie okolicznościowych potraw oraz udział w przygotowanych Jasełkach i wspólnym koncercie kolęd. Nie może również zabraknąć pomocy tym, którzy tego najbardziej potrzebują. 20 grudnia odbywać się będzie zbiórka żywności pod hasłem „Podziel się na Święta…” Otrzymane dary zostaną przekazane do placówek wspierających ubogich oraz schroniska dla zwierząt w Dyminach.

21 grudnia mieszkańcy będą mogli od godz. 10 odebrać bezpłatnie 1000 choinek przygotowanych przez Radio RMF FM w tzw. akcji CHOINKI POD CHOINKĘ OD RMF” oraz wziąć udział w koncercie kolęd i pastorałek z udziałem Rafała Brzozowskiego. Atrakcje artystyczne pod hasłem „ŚWIĘTA LAST MINUTE” dla uczestników przygotował również Instytut Dizajnu, którzy to będą mogli m.in. przygotować oryginalne bileciki do prezentów w oddziale Muzeum Zabawy i Zabawek.

Na kiermaszu będzie można zapoznać się z szeroką ofertą asortymentu świątecznego m.in. ozdób świątecznych, rękodzieła artystycznego, naturalnych produktów spożywczych oraz różnorodnych wyrobów regionalnych. Kieleckie szkoły będą również oferowały własnoręcznie robione stroiki, których dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na potrzeby szkół uczestniczących w Jarmarku.

Przy okazji jarmarku będzie można również podziwiać świątecznie udekorowany Rynek  – obok tradycyjnych ozdób , jakie co roku zdobią nasze miasto, na Rynku pojawią się zupełnie nowe, bożonarodzeniowe dekoracje oraz 30-osobowa karuzela wenecka.

Organizatorami tego wydarzenia są: Urząd Miasta Kielce oraz Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych Sp. z o.o.

 

 

źródło: UM Kielce