Gość z Australii opowiedział o przedsiębiorczości

Don’t fake it. Make it – pod takim hasłem w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach odbyły się dziś warsztaty na temat odkrywania talentów i pasji oraz ich doceniania w wyborze ścieżki zawodowej. Spotkanie poprowadził Robert Schäfer – założyciel MnM Institute, przedsiębiorca i edukator z Sydney w Australii.

W interaktywny sposób  przekonywał młodzież do większej samodzielności i przedsiębiorczości: Don’t just listen. Create. Zachęcał do budowania własnego wizerunku i określenia swoich mocnych cech, wartości i aspiracji, zbudowania osobistej wizji przyszłej pracy. Tego typu zajęcia odbyły się także w ZSE przy ul. Langiewicza oraz w V LO. Warsztaty miały także na celu: skłonić uczestników do poszukiwania prawdziwego celu nauki, pomóc w określeniu odpowiedniej drogi zawodowej, uświadomić jak ważne są zainteresowania i motywacja. Robert Schäfer podzielił się swoimi doświadczeniami w zakresie tworzenia przedsiębiorstwa. Przedstawił ponadto możliwości studiowania i odkrywania talentów przedsiębiorczych w Australii.

W spotkaniu uczestniczyli między innymi uczniowie współtworzący szkolny projekt w ramach programu Erasmus+ „Job Shadowing – Into Your European Future”, którzy mieli okazję porównać swoje doświadczenia z obserwacji miejsc pracy w Norwegii i Hiszpanii z możliwościami rozwoju zawodowego na antypodach.

Całość zorganizowano we współpracy z platformą edukacyjną MeStudent.com

tekst: UM Kielce