Cyberfoto 2019 rozstrzygnięty

Poznaliśmy laureatów tegorocznej edycji XXII Międzynarodowego Konkursu Cyfrowej Fotokreacji CYBERFOTO 2019. Wręczenie nagród miało miejsce w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie i połączone było z otwarciem wystawy pokonkursowych prac.

Wcześniej jednak odbyło się posiedzenie konkursowego jury w składzie:
przewodniczący: dr Krzysztof Jurecki, krytyk i historyk fotografii, członek honorowy ZPAF, dziekan Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, adiunkt Szkoły Filmowej w Łodzi
dr hab. Jerzy Piwowarski, prof. UJD w Częstochowie – fotograf i historyk polskiej fotografii, dziekan Wydziału Sztuki Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, Arkadiusz Ławrywianiec – artysta-fotografik, prezes ZPAF Okręg Śląski, Małgorzata Dołowska – artysta-fotografik, Zarząd Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej, Sławomir Jodłowski – artysta-fotografik, członek ZPAF Okręg Śląski, instruktor ds. fotografii i filmu w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie.

Jury w tym roku miało spory wybór bowiem na konkurs nadesłano 320 prac 67 autorów. Do wystawy zakwalifikowano 103 prace 43 autorów. A o to jak ostatecznie wyglądał podział nagród:

I nagroda w wysokości 2500 zł. dla Szymona Kaczmarczyka z Oświęcimia za prace „Snapshots of life”, fundator nagrody – Prezydent Miasta Częstochowy

II nagroda w wysokości 1500 zł dla Ireny Emilewicz z Krakowa za cykl prac „Biosfera”, fundator nagrody – Starostwo Powiatowe w Częstochowie.

III nagroda w wysokości 800 zł. dla Michała Krawca z Opola za prace „Zaodrze” i „Centrum”, fundator nagrody – Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Wyróżnienia w wysokości 400 zł. ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego otrzymali:

Krzysztof Strzoda z Katowic, za cykl prac „Landscape photographers dreams 1,2”,

Łukasz Cyrus z Rudy Śląskiej, za pracę „Z kodu powstałeś w kod się obrócisz”

MagWojArt z Łodzi za prace „Pejzaż z makówkami” i „„.od wiosny”

Nagrodę Specjalną Dyrektora Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie otrzymał Waldemar Van Deurse za pracę „Magic door”.