„Byle bez opadów” – wystawa do obejrzenia w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie

„Byle bez opadów” to tytuł wystawy, którą można oglądać w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie. Autorem prezentowanych w Sali Śląskiej obrazów i rysunków jest prof. Waldemar J. Marszałek. – W tych pracach poruszam bardzo dużo wątków właśnie w sferze opadów – zaznaczał w rozmowie z nami Waldemar Marszałek:

 

 

– W twórczości Waldemara Marszałka widzimy wyraźnie aspekt nadziei – podkreślała dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie Anna Paleczek – Szumlas:

 

 

Waldemar J. Marszałek urodził się 16 lutego 1960 roku w Dobrzycy na Pomorzu Środkowym. Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie Akademii Sztuk Pięknych) w Gdańsku na kierunku grafiki użytkowej. Dyplom uzyskał w 1985 roku. Zaraz po studiach rozpoczął pracę pedagogiczną na uczelni, najpierw jako asystent, obecnie profesor. W okresie studiów i przez wiele lat po ich ukończeniu uprawiał litografię i zajmował się projektowaniem graficznym. Od 1994 roku uprawia przede wszystkim malarstwo i rysunek. Od roku 2004 rozpoczął pracę nad cyklem prac w technice cyfrowej. Ma na swym koncie ponad 30 wystaw indywidualnych i udział w przeszło 200 ekspozycjach zbiorowych w kraju i za granicą. Mieszka i pracuje w Gdańsku.