AZS pokonuje Spałę po tie-breaku

Pięciosetowy bój stoczyli wczoraj w Spale siatkarze AZS-u Częstochowa. Tak trudnego pojedynku chyba nikt się nie spodziewał. Gospodarze pokazali jednak pazur i walczyli z akademikami o zwycięstwo do samego końca. W pierwszym secie większe doświadczenie pokazali częstochowianie, którzy wygrali do 25. W drugiej partii lepsi okazali się gospodarze zwyciężając do 21. Kolejny set padł łupem biało – zielonych, którzy wygrali do 21. Czwarta partia to ogrom nerwów i walka punkt za punkt. W tym przypadku stalowe nerwy zachowali gospodarze wygrywając do 23. O ostatecznym wyniku decydował więc tie-break, w którym lepsi okazali się akademicy z Częstochowy zwyciężając do 13. Biało zieloni dzięki dwupunktowej zdobyczy utrzymali 4 pozycję w I – ligowej tabeli. Kolejny mecz już w najbliższą sobotę. Do Częstochowy przyjeżdża bardzo wymagający przeciwnik, a mianowicie Ślepsk Suwałki. Początek spotkania w Hali przy ul. Żużlowej o godz. 17:00.