AZS pewnie pokonuje Olimpię

Na zakończenie rundy zasadniczej pierwszoligowych rozgrywek, siatkarze AZS-u Częstochowa pewnie pokonali w sobotni wieczór w Hali Polonia Olimpię Sulęcin 3:0 (25:14, 25:22, 27:25). Akademicy o tym, że do fazy play-off będą przystępować z pierwszego miejsca wiedzieli już przed meczem, bo swój mecz w Suwałkach przegrała Lechia Tomaszów Mazowiecki.  O tym co było kluczem do zwycięstwa w sobotnim meczu mówi szkoleniowiec akademików Krzysztof Stelmach:

 

 

Siatkarze Olimpii przed spotkaniem wiedzieli już, że na zakończenie rozgrywek rundy zasadniczej zajmą w tabeli 11 miejsce. O podsumowanie meczu poprosiliśmy również trenera gości Łukasza Chajca:

 

 

W I rundzie fazy play-off biało zieloni zagrają z ekipą TSV Sanok. – To trudny rywal, ale mamy nadzieję, że udowodnimy kto jest lepszy – podkreśla atakujący AZS-u Mateusz Rećko:

 

 

W pierwszej rundzie fazy play-off walka toczy się do trzech wygranych spotkań. Dwa pierwsze mecze rozegrane zostaną już w najbliższy czwartek i piątek w Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej.