AZS Częstochowa będzie grał o utrzymanie w Plus Lidze

Siatkarze AZS-u Częstochowa zakończyli sezon zasadniczy na ostatnim miejscu w rozgrywkach Plus Ligi. Wczoraj podopieczni Michała Bąkiewicza przegrali w Bydgoszczy z Łuczniczką 1:3. W pierwszym meczu w Częstochowie to akademicy byli lepsi wygrywając 3:2 jednak gorszy bilans w dwumeczu sprawił, że to częstochowianie zajęli 16 miejsce na zakończenie rozgrywek. W Bydgoszczy pierwszą partię wygrali goście 25:23. W kolejnych setach było już tylko gorzej. Częstochowianie nie potrafili skutecznie kończyć ataków, nie funkcjonował blok akademików a i w przyjęciu nie było najlepiej. Kolejne sety biało – zieloni przegrali do 21, 19 i 18. Akademików czeka teraz walka o utrzymanie w elicie. W barażach o Plus Ligę AZS Częstochowa zmierzy się ze zwycięzcą I ligi Aluronem Wartą Virtu Zawiercie.